BLOG Filters
Zdjęcie dla posta How to configure e-learning portal with GrandNode

Jak skonfigurować portal do e-learningu w GrandNode

Created on:  19.02.2020

Ogólnie rzecz biorąc, kursy są nową funkcją dostępną od wersji 4.60. Za ich pomocą możesz stworzyć ukrytą treść, która będzie dostępna po zakupie konretnych produktów. Co to znaczy? Możesz łatwo stworzyć portal taki jak Coursera lub Udemy bez zewnętrznych wtyczek, co więcej, bez pomocy programistów.

Zacznijmy od początku. Przede wszystkim powinieneś stworzyć produkty, które Twoi klienci będą mogli kupić, by odblokować dostęp do kursu. Po udanej płatności otrzymają dostęp do kursu. Na potrzeby samouczka stworzymy kilka nowych produktów. Będę pracował na gotowej bazie produktów i kategorii, ale by dodać je samodzielnie, należy przejść do Panelu administracyjnego -> Katalog -> Produkty -> Dodaj nowy. Dodaj tyle produktów, ile chcesz.

Courses - Screenshot 1

Stworzyłem następujące rzeczy:

- 6 kategorii - Biznes, Design, Programowanie, IT & Oprogramowanie, Marketing, Rozwój osobisty
- Kilka produktów - po 3 na kategorię

courses tutorial - Screenshot 2

Courses tutorial - Screenshot 3

Teraz skupmy się na kursach. Przejdź do Panelu administracyjnego -> Zarządzanie treścią -> Zarządzaj kursami -> Poziomy. Przede wszystkim musimy stworzyć poziomy dla kursów. Wykorzystam je jako poziom trudności kursu. Użyjemy 4 różnych poziomów - początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany, profesjonalny. Aby utworzyć poziom, wystarczy nacisnąć przycisk „Dodaj nowy rekord”. W polu tekstowym wprowadzić jego nazwę.

Courses tutorial - Screenshot 4

Jego nazwa pojawi się w w sklepie, w nawiasach obok nazwy kursu.

Courses tutorial - Screenshot 5

Czas stworzyć nasz pierwszy kurs! Przejdź do Panelu administracyjnego -> Zarządzanie treścią -> Zarządzaj kursami -> Kursy. Aby utworzyć kurs, kliknij przycisk „Dodaj nowy” w prawym górnym rogu.

Courses tutorial - Screenshot 6

Pierwszy widok, który zobaczysz, określa ogólne informacje o Twoim kursie. Najpierw należy podać nazwę kursu. Zasadniczo będziesz używać tej samej nazwy, której użyłeś przy tworzeniu produktu. Drugie pole to krótki opis, możesz tutaj opisać po krótce cały kurs. Oba pola - Nazwa i Krótki opis będą widoczne na stronie Moje kursy w sekcji Moje konto. Następne pole - Pełny opis to miejsce, w którym możesz szczegółowo opisać swój kurs. Jest widoczny na szczegółowej stronie kursu.

Courses tutorial - Screenshot 8

Mam nadzieję, że przygotowałeś zdjęcie kursu. To miniatura, która będzie widoczna na liście Moje kursy i na szczegółowej stronie kursu. W moim przykładzie wykorzystałem zdjęcie produktu. Przypuszczam, że zrobisz to samo. Na koniec możesz przypisać swój kurs do wcześniej stworzonego poziomu. W rzeczywistości można go nazwać kategorią. Po prostu przypisz go do wcześniej utworzonych poziomów. Pozostałe pola są oczywiste. Opublikowany określa, czy ten kurs jest widoczny w sklepie, czy nie, Kolejność wyświetlania określa pozycję kursu na liście. Wreszcie możemy przypisać produkt do naszego kursu. Po tej akcji klienci, którzy kupią przypisany produkt, automatycznie uzyskają dostęp do naszego nowo utworzonego kursu i pojawi się on w zakładce Moje kursy.

Courses tutorial - screenshot

Wreszcie stworzyliśmy zarys naszego kursu. Teraz stworzymy jego szkielet kursu. Naciśnij przycisk Zapisz i kontynuuj edycję. Zapisze zmiany i pozostawi nas na ekranie edycji kursu. Przejdź do sekcji Tematy. Temat jest niczym więcej niż częścią kursu. Nasz przykład zostanie podzielony na 20 sekcji, każda sekcja to inny projekt. Wewnątrz każdej lekcji będziemy mieć lekcje z plikiem wideo. Nie spiesz się i stwórz tyle tematów, ile chcesz.

Courses tutorial - screenshot 10

Teraz skupmy się na lekcjach. Lekcja jest ostatnią częścią kursu. Aby dodać nową lekcję, przejdź do zakładki Lekcje i naciśnij przycisk Dodaj nową lekcję. Nastąpi przekierowanie do nowej strony. Początek jest bardzo typowy, powinieneś podać nazwę lekcji, jej krótki opis. Pole Pełny opis może służyć jako miejsce, w którym wstawisz transkrypcję kursu.

Courses tutorial - Screenshot 10

Courses tutorial - Screenshot 12

Następne pole to miniatura lekcji. Wszystko zależy od projektu. Jeśli chcesz, możesz całkowicie usunąć zdjęcia z lekcji i ukryć je w plikach cshtml szablonu. W następnym polu będziesz mieć możliwość wstawienia wideo z lekcji. Obsługuje prawie każdy format wideo (oczywiście formaty obsługiwane przez przeglądarkę). Pole Pliki do pobrania służy do zapewnienia dodatkowej zawartości dla kursu, np. kodu źródłowego używanego w projektach i tak dalej. Ostatnią rzeczą jest przypisanie lekcji do tematu i zapisanie zmian. Powrócisz do strony edycji Kursu. Możesz zapisać wszystkie zmiany i przetestować, czy kurs działa.

Courses tutorial - Last screenshot

Przejdź do utworzonego produktu i kup go. Po udanym złożeniu zamówienia będziesz mieć dostęp do kursu. Przejdź do sekcji Moje konto -> Moje kursy i baw się dobrze!

Course view - frontend

Lesson front view

Personalizacja - jak to zrobić lepiej?

Oczywiście wiele części GrandNode można wyłączyć, ponieważ w przypadku kursów online nie musimy wysyłać przedmiotów. Jest więc całkowicie oczywistym, że powinniśmy wyłączyć wysyłkę tych produktów. Powinniśmy również zmienić niektóre zasoby językowe, ponieważ nie chcemy sprzedawać produktów, ale kursy.

Aby wyłączyć wysyłkę, należy odwiedzić stronę edycji produktu i przejść do karty Zarządzanie magazynem. Czas usunąć zaznaczenie pola wyboru „Wysyłka włączona”.

Teraz zmienimy zasoby językowe. Przejdź do Panelu administracyjnego -> Konfiguracja -> Języki -> Edytuj swój język, naciśnij kartę Zasoby językowe. Na przykład, jeśli chcesz zmienić opcję Bądź pierwszą osobą oceniającą ten produkt na Bądź pierwszą osobą oceniającą ten kurs, po prostu wpisz go w polu Wartość w sekcji filtrowania. Wyświetlony zostanie rekord z tym ciągiem zasobów. Naciśnij przycisk edycji i zmień tłumaczenie. Zapisz zmiany i to wszystko! Możesz to zrobić z prawie każdą częścią sklepu.

Pamięaj, by wyświetlać zakładkę Moje kursy, należy ją włączyć, ponieważ domyślnie ją ukrywamy. Aby ją włączyć, po prostu przejdź do panelu administracyjnego -> Konfiguracja -> Ustawienia -> Ustawienia klienta i odznacz pole Ukryj „Moje kursy”.

Możesz także ustawić filtrowanie kursów. Możesz je filtrować według autora, poziomu lub czegokolwiek chcesz. Z pomocą przychodzi wtyczka Ajax Filters, po instalacji będziesz mógł filtrować kursy bez przeładowywania strony. Domyślnie każda zmiana powoduje przeładowanie strony, może być to nużące dla klientów. Popraw wrażenia użytkownika i przyspiesz ten proces.

Przydatne produkty

Wtyczka GrandNode do dynamicznego filtrowania produktów według konkretnych kryteriów i bez ponownego ładowania całej strony. Moduł filtrów Ajax dla GrandNode umożliwia także filtrowanie z warunkami LUB (or) oraz I (and). Nasz moduł filtrów ajax usprawni każdy sklep. Zaskocz odwiedzających i zwiększ użyteczność swojej strony!
External Authentication for LinkedIn. Make your store more flexible and offer variety of ways to create an account in your e-commerce. This widget will allow to authenticate with LinkedIn account.
$199.00
MailChimp integration plugin. Create, connect and automate your marketing activities. Synchronize your GrandNode with MailChimp.

Pozostaw komentarz

back to top
Filters